Цифрове прибирання

Приєднуйся до міжнародної ініціативи та дізнавайся більше про екологічно-відповідальний спосіб життя!

Час для еко активізації

Громадська організація “Let’s do it, Ukraine" запрошує долучитись до цифрового прибирання щодня! Ми розвиваємо культуру правильного користування інтернетом та очищення своїх пристроїв кожного дня!

У цифровому світі, подібно до навколишнього середовища, є величезна кількість сміття. Непотрібні електронні листи, файли, програми, копії фотографій та відео - все це цифрові відходи.

Якщо ми зменшимо об'єм цифрових відходів, ми не просто скоротимо величезну кількість СО2, а й продовжимо життя своїх гаджетів та будемо почуватись більш збалансованими. Звучить як безпрограшний варіант!

Мета заходу

Цифрова очистка приверне увагу світу до віртуальних та цифрових відходів, які, на жаль, також впливають на реальне життя, споживаючи енергію та сприяючи виробництву парникових газів.

Як і матеріальні відходи, цифрові програми та файли також створюють відходи - а саме невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки.

Тому наша ціль - почати відкриту дискусію у соціумі про проблему цифрового сміття. Та наштовхнути людей до відповідального користування електронними пристроями.

То як приєднатися?

Ви можете взяти участь у Цифровому прибиранні індивідуально, або як член організації. Для цього Вам потрібно діяти згідно до інструкцій наведених нижче

Крок 1

Електронна Пошта

Перевірте розмір поштової скриньки
Скасуйте всі непотрібні підписки та сповіщення
Видаліть старі непотрібні листи
Очистіть папку зі спамом

Крок 2

Смартфон

Перевірте обсяг пам'яті
Видаліть непотрібні програми
Очистіть кеш та дані додатків
Видаліть зайві файли, непотрібні зображення, дублікати, скріншоти

Крок 3

Комп'ютер

Браузер: видаліть історію, непотрібні закладки, додатки
Видаліть зайві програми через панель управління
Очистіть пристрій від кешу
Видаліть непотрібні фото, файли, документи, завантаження

Крок 4

Нові покращення

Зберігайте файли в хмарі в одному місці, щоб не виникло необхідності зберігати один і той же файл на кожному комп’ютері.
Впровадьте невеликі зміни у ваших звичках користування Інтернетом, такі як обмеження часу в соціальних мережах та відмова від підписок в електронній пошті

Для чого все це потрібно?

Використання цифрових джерел інформації людиною стало настільки великим, що статистика утворення CO2 з цифрових відходів просто колосальна

Співробітник, який проводить 15 годин на онлайн-зустрічах із увімкненою камерою, створює 9.4кг викидів CO2 щомісяця.

Вимкнувши відео, він би заощадив таку саму кількість викидів вуглекислого газу, яку створює заряджання смартфону щовечора протягом 3 років (1151 день).

Кожного року розсилається близько 62 трильйонів спам-листів, що потребує використання 33 млрд одиниць електроенергії і призводить до викиду 20 млн тон CO2 за рік

Під час надсилання мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів.

Наше безмежне споживання електронної інформації потребує в 3 рази більше енергії, ніж усі сонячні панелі у світі можуть виробити.

Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн СО2. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини.

Зараз ми вимірюємо цифрову інформацію у зеттабайтах, аналітики стверджують, що в 2035 році ця позначка становитиме понад 2000 зеттабайтів даних.

Якби ми роздрукували один зеттабайт, це зайняло б 20 трильйонів дерев. А це в шість разів більше дерев, ніж зараз є на всій планеті.

Почни діяти!

Досить слів. Настав час звільнити наше цифрове життя від непотребу та видалити всю зайву інформацію з пристроїв. Приєднуйся до Цифрового прибирання!

Ми традиційно закликаємо екологічно-відповідальних людей долучатись до Цифрового прибирання на святкування Дня Землі. Однак, важливо розуміти, що без щоденних маленьких систематичних кроків ми не досягнемо нашої цілі